Horoskopi

Dashi

21 Mars - 19 Prill

Po arrihet progres në disa fusha. Kjo është arritur me shumë punë dhe përkushtim. Mos u befasoni, nëse filloni të ndiheni të stresuar. Ajo që duhet të bëni është që disa përgjegjësi t’ua lini njerëzve që janë më të lirë për t’u marrë me to.

Demi

20 Prill - 20 Maj

Një qëndrim do të nxisë debat. Do të bëhen shumë diskutime, kur do të ketë pyetje për sjelljet e mëparshme të një kolegu. E dini shumë mirë se çfarë mendoni dhe i përkrahni njerëzit që gjithmonë ju kanë ndihmuar dhe kanë qenë të sjellshëm me ju. Tani kanë nevojë për ndihmën tuaj dhe do të jeni aty për ta.

Binjakët

21 Maj - 20 Qershor

Duhet të bëni kompromis në të gjitha fushat. Do të ngurroni të bashkëpunoni me kolegë që këmbëngulin që t’i realizojnë vetëm idetë e tyre. Disa njerëz kanë vështirësi të mësohen me ndryshimet, por së fundmi janë bërë shumë ndryshime. Do të ishte më mirë që t’i qaseni me qetësi kësaj çështjeje.

Gaforrja

21 qershor - 22 Korrik

Do ta kuptoni brenda një apo dy dite, nëse do të zbatohet ose jo një orar i bërë. Është vështirë që të jeni të durueshëm pasi ky lajm është shumë me rëndësi për ju. Idetë dhe sugjerimet tuaja janë duke u diskutuar dhe po shpresoni që do të merren seriozisht.

Luani

23 Korrik - 22 Gusht

Do t’ju bënte mirë nëse do të flisnit me dikë, këshillat e të cilit gjithmonë ju ndihmojnë. Partneri apo miku juaj i ngushtë ka gjëra të tjera në mendje apo është shumë i zënë dhe nuk doni t’i ngarkoni me problemet tuaja. Kjo është shenjë që me disa gjëra është më mirë të merreni vetë.

Virgjëresha

23 Gusht - 22 Shtator

Nuk keni dashur që ta keqkuptoni një situatë ku përfshihet një familjar, por do ta kuptoni se e keni kuptuar gabimisht. Kjo ka ndodhur pasi keni qenë duke menduar për diçka tjetër apo dy njerëz kanë qenë duke folur në të njëjtën kohë, kështu që i keni kuptuar gjërat jo në mënyrën që është dashur. Kërkoni falje, kur e kuptoni se keni gabuar.

Peshorja

23 Shtator - 22 Tetor

Është koha për renovime. Nuk ka pasur përparime pasi keni qenë të zënë duke kërkuar materiale për të cilat keni nevojë. Sa më shumë rregull që të ketë në shtëpi dhe në punë, aq më lehtë do ta keni për të punuar. Do të ndiheni mirë nëse nuk do të humbni kohë me gjëra të panevojshme.

Akrepi

23 Tetor - 21 Nëntor

Kursimet do të mund t’ju ndihmojnë shumë me gjendjen tuaj të tanishme ekonomike. Mirëpo, duhet të keni kujdes se si i shpenzoni paratë shtesë që po i merrni. Madje do të mendoni edhe për të investuar diku. Një mik do t’i ketë disa ide interesante.

Shigjetari

22 Nëntor - 21 Dhjetor

Po ndodh diçka e fshehtë. Nëse jeni ju personi që po mban diçka fshehtë, do të mendoni se si nuk është zbuluar deri më tani. Do të ndiheni me fat që do të largoheni pa u zbuluar kjo gjë, e cila nuk do ta gëzonte fare dikë, por është koha që t’i jepni fund kësaj çështjeje sa më shpejt që të mundeni.

Bricjapi

22 Dhjetor - 19 Janar

Një mesazh nga dikush nga e kaluara do t’ju nxitë që ta analizoni veten, arritjet tuaja dhe gabimet. Do t’ju rikujtohet një ëndërr, të cilën e kishit harruar, apo disa qëllime që ende nuk i keni arritur. Ka mundësi se kjo është shenjë se është koha që krejt energjinë ta kanalizoni drejt arritjes së qëllimeve tuaja.

Ujori

20 Janar - 18 Shkurt

Një çështje të cilën e keni marrë përsipër ka nevojë që të analizohet më shumë. Do të ketë pak fshehtësi në marrëveshjet tuaja profesionale, por sa më pak njerëz që e dinë, aq më mirë. Për shkak të rrethanave të papritura, duket se nuk keni zgjidhje tjetër, përpos se të merreni me punët e tjetërkujt.

Peshqit

19 Shkurt - 20 Mars

Një mik që po i vjen keq për veten do të fillojë që të ndikojë në gjendje tuaj emocionale. E kuptoni se nëpër çfarë po kalojnë dhe po i kuptoni se si po ndihen. Por, prania e tyre me kalimin e kohës po fillon t’ju rëndojë emocionalisht. Për hir të shëndetit tuaj do t’ju duhet që të largoheni nga ky person përkohësisht.

Gazeta KOHA Ditore dhe portal KOHA.net sjellin çdo ditë horoskopin ditor.