Horoskopi

Dashi

21 Mars - 19 Prill

Jeni gati të flisni me partnerin tuaj ose me dikë që është po aq i afërt, për t’i diskutuar disa gjëra. Duhet ta dini se çfarë po planifikojnë në mënyrë që t’i përputhni planet tuaja me të tyret. Po mendoni se a ta pranoni një ftesë spontane për një organizim apo të rrini vetë.

Demi

20 Prill - 20 Maj

Takimi me një mik të vjetër, i cili ka pasur probleme vazhdimisht, do t'ju bëjë të mendoni për jetën dhe raportet me të tjerët. Do ta kuptoni se sa fajtor jeni që nuk jeni falënderues për bekimet tuaja aq shpesh sa duhet. Disa lajme të mira në familje do t'ju befasojnë dhe do t'ju kënaqin.

Binjakët

21 Maj - 20 Qershor

Diskutimi i planeve me njerëzit në pozita të larta do t'ju lërë ta kuptoni që idetë tuaja po merren seriozisht. E keni mundësinë që një projekt të përbashkët ta shtyni përpara. Përpjekjet tuaja të fundit kanë ndikuar shumë dhe nëse një koleg i vjetër ka qenë i ngadaltë në shfaqjen e interesit, tani do të dojë të dijë gjithçka.

Gaforrja

21 qershor - 22 Korrik

Jeni i pasigurt për mënyrën se si po ndiheni. Një person i afërt do ta kuptojë hutinë tuaj. Tregoni se çfarë po ndieni dhe do t'ju ndihmojnë ta kuptoni veten. Ndoshta do t’ju duhet të bëni një hap prapa nga një situatë e tensionuar, për të reflektuar, përsiatur dhe planifikuar.

Luani

23 Korrik - 22 Gusht

Nuk po dini të ndaleni këto ditë dhe prireni ta merrni punën me vete në shtëpi. Qëndrimi juaj do t'ju sjellë lavdërime, por gjithashtu duhet të jeni të vetëdijshëm se keni nevojë për të marrë frymë. Duhet të mendoni për shëndetin, dhe një mënyrë për ta zvogëluar ngarkesën që keni është ta ndani përgjegjësinë me të tjerët.

Virgjëresha

23 Gusht - 22 Shtator

Një projekt që ka filluar së fundmi po përgatitet shumë bukur tani. Informacioni që ishte premtuar ka mbërritur shumë vonë. Disa njerëz janë vonuar më shumë për të folur me ju dhe ju pothuajse kishit hequr dorë nga kjo, mirëpo do t’ju vijë në momentin që e keni pritur më së paku.

Peshorja

23 Shtator - 22 Tetor

Po prisni të bëheni pjesë e një projekti të madh, por nuk doni të nguteni dhe të bëni gabime. Vetëm se ngurroni për ta zgjidhur një situatë të vështirë nuk do të thotë që jeni dembel ose po e injoroni. E vërteta është që ju jeni shumë punëtor dhe doni ta bëni punën si duhet.

Akrepi

23 Tetor - 21 Nëntor

Diçka do t’ju shtyjë ta përqendroni vëmendjen te problemet shëndetësore. Keni filluar ta kuptoni se sa keq jeni pasi nuk keni pasur kohë ose vullnet për të ushtruar rregullisht së fundmi. Nuk do t’ju duhet të mendoni shumë për ta zgjidhur këtë problem dhe sigurohuni që menjëherë të veproni.

Shigjetari

22 Nëntor - 21 Dhjetor

Shumë transaksione dhe punë do të marrin përgjigje pozitive, por asgjë nuk do të ndodhë sa hap e mbyll sytë. Do të duhet të prisni pak që njerëzit të veprojnë. Përgatituni për këtë, pasi ka disa marrëveshje që duhet të kalojnë nëpër disa procedura të zakonshme para se të mund të shkojnë tutje.

Bricjapi

22 Dhjetor - 19 Janar

Një qëllim i veçantë do t’jua marrë vëmendjen. Do të kërkohen përqendrim dhe disiplinë dhe juve nuk ju mungojnë këto dy veti. Para se të filloni me një punë të rëndësishme, do të zgjidhni një vend të qetë ku e dini se nuk do të shqetësoheni ose shpërqendroheni.

Ujori

20 Janar - 18 Shkurt

Keni diçka për të thënë dhe nuk mund të përmbaheni më shumë. Nuk ndiheni mirë kur të detyroheni të heshtni në publik. Mund të kalojnë disa javë derisa se të mos pengoheni nga rrethanat. Tani për tani t’i diskutoni brengat tuaja prapa dyerve të mbyllura do të jetë një ndihmesë e madhe.

Peshqit

19 Shkurt - 20 Mars

Një qëllim personal që kurrë nuk keni menduar se do të realizohej po tregon shenja shprese. Shqetësimi juaj kishte qenë se kishit shpresuar shumë dhe megjithëse ishit të përgatitur t'i ulni pritjet tuaja, do ta shihni se nuk ka qenë e nevojshme. Punët po ecin shumë më shpejt sesa që e kishit menduar.

Gazeta KOHA Ditore dhe portal KOHA.net sjellin çdo ditë horoskopin ditor.