Horoskopi

Dashi

21 Mars - 19 Prill

Keni aq shumë për të bërë dhe po shpresoni se do të mund t’i përfundoni të gjitha obligimet brenda ditës. Megjithatë, do të mbeten ca gjëra për t’i përfunduar gjatë orëve të mbrëmjes. Vendosmëria për t’i kryer të gjitha punët vetë do t’ju rraskapitë. Jini të kujdesshëm për shëndetin.

Demi

20 Prill - 20 Maj

Procesi është më i ngadaltë se që keni parashikuar. Nuk po ju ndihmon fakti që njerëzit me të cilët jeni i rrethuar po bëjnë panik dhe nuk janë aspak të organizuar. Merrni një qasje më të qëndrueshme dhe më praktike në punën tuaj, që në këtë mënyrë të arrini rezultate më të mira.

Binjakët

21 Maj - 20 Qershor

Dikush mund ta prishë disponimin e të gjithëve pasi ka nisur ditën me energji negative. Refuzo të bëhesh pjesë e një diskutimi që po sjell vetëm mosmarrëveshje. Gjendja mund të përmirësohet më vonë dhe me disa nga miqtë tuaj do të tuboheni për t’u argëtuar.

Gaforrja

21 qershor - 22 Korrik

Balanca është thelbësore. Nëse punoni me publikun, aranzhoni punët në atë mënyrë që të keni kohë të merreni me kërkesat e të tjerëve por edhe me nevojat tua personale. Nëse punoni në makineri ose tavolinë, dërrmimi fizik mund të jetë si pasojë e të qëndruarit gjatë në një pozitë.

Luani

23 Korrik - 22 Gusht

Do të dëshironit të flisnit por keni një ndjesi të fortë se dikush nuk do t’ju kuptojë se çfarë po ndjeni a nëpër çka po kaloni. Kjo ju bën që t’i mbani të gjitha gjërat për vete. Jeni beqar/e? Së shpejti do ta gjeni dikë që është edhe i bukur edhe i pasur.

Virgjëresha

23 Gusht - 22 Shtator

Dikush që keni menduar se nuk do ta shihni kurrë do të shfaqet papritur. Takimi do t’ju shkaktojë një përzierje emocionesh. Megjithëse keni pasur ditë të lumtura me të, rrugët i keni ndarë jo dhe aq mirë. Nuk keni pritur të përballeni me këtë befasi sot.

Peshorja

23 Shtator - 22 Tetor

Dëgjojini më vëmendje krejt zërat përreth jush. Do të gjeni balancim në mesin e krejt gjërave pozitive dhe negative që po dëgjoni. Në punë, mundësi të reja po vijnë përgjatë kontakteve të vjetra.

Akrepi

23 Tetor - 21 Nëntor

Keni arritur në një fazë të rëndësishme në karrierë ku do t’ju duhet të merrni një vendim të rëndësishëm. Nuk është se po ndjeheni shumë rehat për këtë vendim mirëpo dikush po pret përgjigje prej teje. Duhet ta bëni një zgjidhje sa më shpejt të jetë e mundur.

Shigjetari

22 Nëntor - 21 Dhjetor

E keni mundësinë që ditëve në vazhdim ta zgjidhni një mosmarrëveshje me një familjar a fqinj tuajin. Një marrëdhënie e lumtur kërkon shumë vullnet, mirëkuptim e sinqeritet për të qenë të lumtur.

Bricjapi

22 Dhjetor - 19 Janar

Keni ide më të mira për perspektivat afatgjata, pasi keni marrë pjesë në një takim që ua ka hapë sytë. Dikush që nuk e njihni personalisht mund të jetë i dobishëm në disa detyra që ju kanë shkaktuar shqetësime. Do ta vlerësoni durimin e tyre.

Ujori

20 Janar - 18 Shkurt

Dikush me të cilin punoni ose shoqëroheni do të komentojë mbi disa çështje për të cilat nuk i takon. Pyetjet që po t’i bëjnë lë të kuptohet se po interesohen shumë në punët tuaja private. Edhe pse ky person mund të jetë i drejtpërdrejtë në të folur, a ka ndonjë të drejtë të thotë atë që po thotë?

Peshqit

19 Shkurt - 20 Mars

Një i afërm po kalon disa vështirësi. E mirëpresin këshillën dhe mbështetjen tënde. Ndiheni sikur do të kishit vepruar ndryshe nga ata në shumë vendime që kanë marrë tashmë. Megjithatë, ju i respektoni zgjedhjet e tyre dhe nuk do të përfshiheni më tej.

Gazeta KOHA Ditore dhe portal KOHA.net sjellin çdo ditë horoskopin ditor.