Horoskopi

Dashi

21 Mars - 19 Prill

E meritoni famën që e keni fituar nga puna e madhe që e keni bërë në të kaluarën. Nëse ju ofrohet ndonjë ofertë interesante, me gjasë duhet ta pranoni për shkak se e meritoni plotësisht këtë gjë. Disa lajme të bukura në familje do ta largojnë tensionin që ka qenë në shtëpi.

Demi

20 Prill - 20 Maj

Një i afërm i ri në moshë nuk po mund të blejë diçka. E dini se sa shumë do të thotë kjo për ta dhe nëse mundeni do t’iu ndihmoni duke iu ofruar para hua. Nëse nuk keni mjaftueshëm para, do të ishte budallallëk t’iu ofroni hua, gjë që mund t’ju lërë keq, pa marrë parasysh se sa shumë doni t’iu ndihmoni.

Binjakët

21 Maj - 20 Qershor

Një anëtar i familjes ka nevojë ta nxjerrë jashtë diçka që po e mundon. Rrini me ta e dëgjoni hallet e tyre. Një i afërm i moshuar apo fqinj do të bëjë deklarata të ekzagjeruara rreth shëndetit të tyre apo një problemi në komunitet. Nëse e kontrolloni pak se ç’po thonë, do ta kuptoni se e kanë gabim.

Gaforrja

21 qershor - 22 Korrik

Një mesazh i çuditshëm do t’jua bëjë ditën të pazakontë. Në fakt do të ketë pak gjëra të zakonshme në shtëpi apo në vendin e punës, përderisa vazhdojnë të ndodhin gjëra të çuditshme, të cilat ju befasojnë. A jeni të lidhur shumë me dikë? Partneri juaj nuk është në gjendje të mirë dhe nuk do të rrijë në një vend për shumë gjatë.

Luani

23 Korrik - 22 Gusht

Bashkëpunimi në formën online dhe në komunitet do t’ju sjellë mundësi të reja apo do të fitoni mbështetje për disa ide që keni. Të gjitha gjërat e paprituara po jua ngarkojnë jetën. Nuk keni energji që të merreni me gjëra të tilla, por nëse përqendroheni në disa gjëra që ju interesojnë më së shumti, atëherë do të kënaqeni më shumë me këtë punë.

Virgjëresha

23 Gusht - 22 Shtator

Do të mund të keni nevojë të harxhoni më shumë para sesa që keni menduar në rrugën drejt suksesit. Një ambicie që keni qenë të vendosur ta përmbushni këtë vit, ka ende shpresa se mund ta arrini. Tashmë i keni kapërcyer shumë pengesa. Të jini të sigurt që një investim do t’ia vlejë barra qiranë për çfarëdo shqetësimi që do të keni në të ardhmen.

Peshorja

23 Shtator - 22 Tetor

Një fqinj i vetmuar do ta mirëpresë telefonatën apo vizitën tuajën. Mos u befasoni nëse ju mbajnë për të biseduar më gjatë sesa që keni pritur. Një partner do që të diskutojë për planet e së ardhmes. Idetë e tyre do të jenë shumë më ambicioze se që keni pritur. Edhe pse disa mund t’ju duken joreale, të tjerat do të jenë praktike dhe në fakt nuk do t’i ndaloni që të ëndërrojnë.

Akrepi

23 Tetor - 21 Nëntor

Kur bëni gjëra që i doni, paratë vijnë vetvetiu. Krijoni hapësirë në jetën tuaj për hobi dhe gjëra që ju sjellin kënaqësi. Fitimi i parave nga një talent kreativ është mundësi e mirë. Qoftë ai gatim, blog, fotografi, do të ketë efekt pozitiv në bilancin tuaj bankar.

Shigjetari

22 Nëntor - 21 Dhjetor

Njerëzit në pushtet do ta mbajnë në mend se sa të dobishëm jeni, kur do të mund të keni nevojë për ta në të ardhmen. Nuk do t’ju duhet të mundoheni edhe shumë që t’i plotësoni dëshirat e tyre. Disa prej kërkesave të tyre mund t’ju nervozojnë, por mos e shfaqni. Buzëqeshni dhe ndihmoni sa më shumë që mundeni. Mbështetja juaj do të jetë e dobishme për ju në të ardhmen.

Bricjapi

22 Dhjetor - 19 Janar

Një projekt për ta riparuar shtëpinë do të shkojë më mirë se që prisni. Keni nivel të lartë të energjisë dhe kjo gjë ju jep motiv për të vazhduar edhe kur të tjerët duan të heqin dorë. Një mik i vjetër apo një ish- i dashur do të kthehet në jetën tuaj. Do të jetë goxha argëtuese, kur bisedoni për kohërat e vjetra.

Ujori

20 Janar - 18 Shkurt

Jeni duke menduar për të bashkëjetuar me partnerin apo që ta ndani shtëpinë me dikë tjetër. Duhet ta merrni parasysh sigurinë në shtëpi. Duhet të jeni të sigurt se vendimet tuaja do ta krijojnë sigurinë tuaj afatgjatë. Mos injoroni çfarëdo dyshimi që po ju sillet nëpër kokë. Diskutoni për këto gjëra dhe do të jeni më të sigurt se çfarë vendimi duhet të merrni.

Peshqit

19 Shkurt - 20 Mars

Një mik që zakonisht është gati për aventura do ta refuzojë ofertën tuaj për të provuar diçka të re. Kjo mund t’ju mërzisë, pasi keni pritur se do t’i mirëpresin idetë tuaja. Mos lejoni që kjo gjë t’ju ndalojë për t’i përmbushur planet që keni. Mund të lindin shoqëri të reja nga udhëtimet apo aktivitete me njerëz të rinj.

Gazeta KOHA Ditore dhe portal KOHA.net sjellin çdo ditë horoskopin ditor.