Futboll

Zbulohet më i miri i ndeshjes Bayern – Arsenal

Bayern Munich

Joshua Kimmish është shpallur lojtari më i mirë i ndeshjes Bayern – Arsenal.

Ai shënoi golin e vetëm.

“Ai ishte golashënues, por po ashtu shumë i mirë me topin dhe në defanzivë shumë i fortë.  Ai e nxori Martinellin jashtë loje”, vlerësuan ekspertët e UEFA-s.