Futboll

Lyoni në finale të Kupës së Francës

Lyon

Lyoni ka kaluar në finale të Kupës së Francës. Skaudra e Lyonit mposhti me lehtësi Valenciennesin. 

Fitoi 3:0 të martën dhe kështu siguroi kalimin në finale të Kupës franceze të futbollit.

 Dy golat e parë i shënoi Alexandre Lacazette, kurse të tretin Gift Orban