Video

Hoti e Bërnabiq reagojnë për vizitën e Kurtit dhe Osmanit në veri

1
 

Provokim e kauzë politike është quajtur vizita e së shtunës në Mitrovicën e Veriore e presidentes në detyrë Vjosa Osmani dhe e liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurti.

Vizita e cila u përcoll me fyerje nga banorët serbë të asaj ane, u kritikua nga kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti, por edhe nga homologia e tij serbe, Ana Bërnabiq.