Euro 2024

Shënoi gol dhe mori epitetin e lojtarit më të mirë në ndeshje

Bernardo Silva

UEFA e ka përzgjedhur Bernardo Silvan si lojtarin më të mirë të ndeshjes në të cilën Portugalia fitoi 3:0 ndaj Turqisë. 

“Ai shënoi golin e parë vendimtar, nuk e humbi asnjëherë topin dhe pati ndikim të madh në kontrollimin e lojës nga Portugalia. Punoi shumë në aspektin ofensiv dhe defensiv deri në fundin e ndeshjes. Ai pati statistikat më të mira nga të gjithë lojtarët e pranishëm dhe pati tri pasime vendimtare”, ka shkruar UEFA në arsyetimin për zgjedhjen e Silvas si më të mirin e ballafaqimit.

Lexo përditësimet tjera
Turqia - Portugalia

Portugalia siguron fazën nokaut me tjetër paraqitje mbresëlënëse

Portugalia e ka siguruar avancimin në fazën e 16 skuadrave më të mira të Evropianit 2024,...