Euro 2020

Arteta përkrah Sakan pas fyerjeve raciste

 

Trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta, thotë se “karakteri i fortë” i Bukayo Sakas, do ta ndihmojë atë të injorojë abuzimin racist që e përjetoi pas humbjes së Anglisë në finalen e “Euro 2020”. Saka duroi talljet e ndyra raciste në mediat sociale, pasi humbi penalltinë që vulosi fitoren 3:2 të Italisë ndaj Anglisë në finalen e së dielës në “Wembley”.

Marcus Rashford dhe Jadon Sancho gjithashtu morën mesazhe abuzive pasi nuk arritën të realizojnë nga penalltia.