Euro 2020

Rashford: S’do të kërkoj falje për atë që jam

 

Sulmuesi i Anglisë, Marcus Rashford, ka kërkuar falje për huqjen e penalltisë në finalen e “Euro 2020” ndaj Italisë, por ka shtuar se “s’do të kërkoj kurrë falje për atë që jam”.

Reagimi i tij erdhi pas sulmeve raciste ndaj tij dhe dy lojtarëve të tjerë anglezë që humbën penalltitë.