Euro 2020

Trippier, një prej më të mirëve në tre vjetët e fundit

 

Kieran Trippier është njëri prej lojtarëve më të mirë në krahun e djathtë në tre vjetët e fundit.

Gjatë këtyre viteve, Trippier ka krijuar më së shumti shanse për shënim në Kupën e Botës 2018, arriti në finale të Ligës së Kampionëve, e fitoi La Ligën me Atletico Madridin dhe shkoi në finale të Kampionatit Evropian me Anglinë.