Euro 2020

Triumfi në Euro 2020 mund ta bëjë Jorginhon pretendent për “Topin e Artë”

 

I keqkuptuar, i kritikuar dhe i nënvlerësuar. Të gjitha këto ishin pjesë e rrugëtimit të Jorginhos prej se kaloi në futbollin anglez në vitin 2018. Në vitin e fundit ai megjithatë dëshmoi se dyshuesit nuk kishin të drejtë.

Pasi fitoi Ligën e Kampionëve, duke pasur rol të madh te Chelsea, Jorginho ka rastin ta shtrijë suksesin edhe me përfaqësuese. Do të jetë pjesë e Italisë në finalen e Euro 2020, ndaj Anglisë, sonte në ‘’Wembley’’.