Euro 2020

Gulacsi: Ishim shumë afër të arrinim diçka të veçantë

Peter Gulacsi
Foto: UEFA
 

Portieri i Hungarisë, Peter Gulacsi, nuk ka mundur të fshehë zhgënjimin pas dështimit që me përfaqësuesen të arrijë në fazën nokaut të Euro 2020. Hungaria ishte duke kryesuar sonte ndaj Gjermanisë në dy raste, por në fund barazoi 2:2, dhe u eliminua nga Euro 2020 me dy pikë të mbledhura.

Hungaria barazoi edhe ndaj Francës, ndërsa barazoi në ndeshjen e parë me Portugalinë. Një fitore ndaj Gjermanisë sonte do t’i mjaftonte të arrinte në 1/8 e finales.