Euro 2020

Lojtarët e Spanjës reagojnë pas kritikave nga Van der Vaart

Foto: AP
 

Disa lojtarë të Spanjës nuk ishin të kënaqur për kritikat nga ish-mesfushori i Holandës, Rafael van der Vaart.

Van der Vaart është komentator në televizionin holandez për Euro 2020. Ai ka kritikuar Spanjën për paraqitjen e dobët në turne. Mediat spanjolle e kanë cituar atë të ketë thënë se ekipi është i “tmerrshëm” dhe vetëm “pason topin nga njëra anë në tjetrën”.