Euro 2020

Kroacia duhet ta ndalë Schickun për sukses ndaj Çekisë

FOTO: AP
 

Për t’i rritur shanset për të kaluar tutje në Kampionatin Evropian, Kroacia duhet t’i bëjë dy gjëra – të sulmojë më shumë dhe ta ndalë sulmuesin e Çekisë, Patrik Schick.

Nën presion për t’u paraqitur sa më mirë në “Euro 2020”, pasi shkoi deri në finale të Kupës së Botës tri vjet më parë, Kroacia u duk e ngathët në ndeshjen e parë të fazës së grupeve. Humbi nga Anglia, 1:0.