Euro 2020

UEFA paralajmëron gjoba për ekipet, nëse lojtarët largojnë pijet nga tavolina

 

Përfaqësueset në Euro 2020 mund të përballen me gjoba nëse lojtarët vazhdojnë të lëvizin pijet e ofruara nga sponsorët në konferencat për media, raporton BBC.

Të hënën, kapiteni i Portugalisë, Cristiano Ronaldo, largoi dy shishe të Coca-Colas dhe inkurajoi njerëzit që të pinë ujë.