Botë

Izraeli godet një objekt ushtarak të Sirisë

Ushtria siriane tha se avionët izraelitë kanë goditur një objekt të saj në perëndim të Sirisë.

Në deklaratë thuhet se disa raketa janë hedhur nga hapësira ajrore e Libanit dhe kanë goditur një lokacion pranë qytetit Masjaf, duke vrarë dy njerëz dhe duke shkaktuar dëme materiale.