Botë

Në OKB sot pritet të votohet rezoluta për armëpushim mes Izraelit dhe Hamasit

 

Këshilli i Sigurimit i Organizatës së Kombeve të Bashkuara (OKB) të premten do të votojë një projekt-rezolutë për armëpushim të menjëhershëm humanitar në luftën mes Izraelit dhe Hamasit në Rripin e Gazës.

Kjo projekt-rezolutë u bë me kërkesë të Emirateve të Bashkuara Arabe, shkruan Reuters.