Botë

Dy tërmete të njëpasnjëshme godasin Serbinë

 

Tërmetet me magnitudë 4.1 dhe 3.8 ballë të shkallës Rihter kanë goditur mëngjesin e së enjtes zonën e Serbisë qendrore.

Sipas të dhënave zyrtare nga faqja e internetit EMSC, tërmeti ka ndodhur në një thellësi prej 5 kilometrash dhe ka goditur një zonë që ndodhet 51 kilometra në verilindje të Kragujevcit.