Botë

14 të vdekur nga përplasja e autobusit në Tajlandë, shoferin e zuri gjumi

 

14 persona kanë vdekur në Tajlandë pasi një autobus dykatësh doli nga rruga dhe u përplas me një pemë, shkruan BBC të martën.

32 të tjerë u lënduan pas përplasjes në Prachuap Khiri Khan, një provincë bregdetare në jug të vendit.