Botë

Bideni dhe Zelensky takohen në Shtëpinë e Bardhë

Foto: AP/Associated Press
 

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, ka pritur në takim homologun e tij ukrainas, Volodymyr Zelensky në Zyrën Ovale, njoftoi të enjten BBC-ja.

Gjatë këtij takimi, Zelensky e ka falënderuar SHBA-në dhe Bidenin për ndihmën që ka marrë vendi i tij deri më tani.