Botë

Vazhdojnë sulmet ukrainase në rajonin kyç jugor

 

Sulmet ukrainase në rajonin jugor të Zaporizhzhias, janë duke vazhduar, kanë thënë zyrtarë rusë dhe blogerë ushtarakë pro Kremlinit.

Ata janë duke raportuar për luftime të ashpra në atë zonë.