Botë

Një nga sulmet më të rënda në Kiev nga Rusia, dy fëmijë dhe një i rritur u vranë

 

Dy fëmijë dhe një i rritur u vranë dhe më shumë se një 10 njerëz u plagosën në një sulm të ri me raketa gjatë natës në Kiev, një nga më të rëndat që nga fillimi i luftës, thanë zyrtarët ukrainas, shkruan BBC.

Sulmet e fundit ndodhën në rrethet lindore të Desnyanskyi dhe Dniprovskyi.