Botë

Të mbijetuarit e tërmetit i kërkojnë të afërmit e zhdukur

Orhan Kosker nuk ka mundur të gjejë një gjurmë të dy nipave të zhdukur në rrënojat në Gaziantep
 

Kanë kaluar shtatë javë qëkur se dy tërmete të mëdha goditën Turqinë dhe Sirinë veriore, dhe Orhan Kosker nuk ka pushuar së kërkuari nipat e tij.

Ismeti dhe Siraçi, 13 dhe 9 vjeç, ishin duke fjetur në shtëpinë e tyre në qytetin juglindor turk të Gaziantep.