Botë

15 të vdekur nga tërmeti i fuqishëm në Ekuador

Foto: AP
 

Të paktën 15 persona kanë mbetur të vdekur dhe më shumë se 400 të tjerë janë lënduar në Ekuador, si pasojë e tërmetit të fuqishëm me magnitudë prej 6.7 ballë të Rihterit që ka goditur të shtunën bregun jugor të këtij vendi, raportoi të dielën BBC-ja.

Edhe ndërtesat në shumë qytete kanë mbetur të dëmtuara kur tërmeti goditi në mes të ditës.