Botë

Presidenti i Kinës takon Putinin në Moskë javën tjetër

 

Presidenti i Kinës, Xi Jinping, do të udhëtojë në Moskë javën e ardhshme për të zhvilluar bisedime me presidentin rus, Vladimir Putin, thonë zyrtarët.

Kremlini tha se ata do të diskutojnë një "partneritet gjithëpërfshirës dhe bashkëpunim strategjik".