Botë

Shkon në mbi 50 mijë numri i të vdekurve nga tërmeti në Turqi e Siri

Foto: AP
 

Numri i të vdekurve nga tërmeti në Turqi dhe Siri ka kaluar shifrën prej 50 mijë personash të premten.

Autoritetet turke kanë bërë të ditur se vetëm në Turqi kanë vdekur më shumë se 44 mijë persona, raportoi Reuters.