Botë

Mijëra persona kanë mbetur pa energji elektrike në Zelandën e Re nga cikloni Gabrielle

 

Rreth 46.000 shtëpi kanë humbur energjinë pasi cikloni Gabrielle ka goditur veriun e Zelandës së Re.

Autoritetet kanë lëshuar paralajmërime për shi të dendur dhe erëra dhe qindra fluturime janë anuluar.