Botë

Tre shtetas amerikanë në mesin e të vdekurve nga tërmeti në Turqi

Termet
Foto: AP
 

Tre shtetas amerikanë janë konfirmuar të vdekur në Turqinë juglindore pas tërmetit të fuqishëm që goditi këtë zonë dhe një pjesë të Sirisë të hënën.

Lajmi është konfirmuar nga Departamenti Amerikan i Shtetit për “Fox News”.