Botë

Greqi, tre emigrantë të vdekur pasi gomonja përplaset për një shkëmbi

 

Tre emigrantë kanë vdekur dhe 16 të tjerë janë shpëtuar nga ishulli grek i Lesbos të martën, pasi një gomone që po i transportonte nga bregu i Turqisë ka goditur një shkëmb, si pasojë e erërave të rënda.

Rojet bregdetare kanë thënë se trupat e pajetë janë larguar nga bregu perëndimor i ishullit, duke shtuar se kërkim-shpëtimi po vazhdon për të zhdukur të mundshëm.