Botë

Erdogan paralajmëron Greqinë: Mos na provokoni

 

Duket se tensionet mes Athinës dhe Ankarasë nuk janë ulur pasi anijet greke kërcënuan kufijtë detarë të Turqisë në fillim të vitit, shkruan Daily Sabah.

“Turqia nuk do të qëndrojë duarkryq derisa Greqia të ndërmarrë veprime që kërcënojnë sigurinë e saj”, ka thënë presidenti turk Recep Tayyip Erdogan, duke paralajmëruar se Ankaraja do të përgjigjet si ligjërisht ashtu edhe në terren, duke vënë në dukje se provokimet janë të papranueshme.