Botë

Dy polakë vdesin në Kashmir nga një ortek, 21 të tjerë shpëtojnë

 

Dy skitarë polakë kanë vdekur nga orteku në resortin dimëror në Kashmirin e kontrolluar nga India.

Policia indiane ka bërë të ditur se 21 persona të tjerë janë shpëtuar në resortin e Himalajeve. 21 turistë të huajë dhe dy guida nga Kashmiri janë bllokuar në borë shkaku i ortekut teksa ata po skijonin në pjesët e larta në Gulmarg, kanë bërë të ditur autoritetet.