Botë

Von Der Leyen: Ukraina e ka mbështetjen tonë të pakushtëzuar

 

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka thënë përpara një samiti BE-Ukrainë që zhvillohet javën e ardhshme, se Kievi e ka mbështetjen e pakushtëzuar të Bashimit Evropian.

“Ne qëndrojmë në krah të Ukrainës pa asnjë nëse dhe por”, ka thënë Von der Leyen në një fjalim më 28 janar në Duseldorf të Gjermanisë.