Botë

Rusia intensifikon sulmet në Ukrainë, të paktën 11 të vdekur të enjten

Foto: AP
 

Të paktën 11 persona kanë mbetur të vdekur të enjten, si pasojë e një breshëri sulmesh të forcave ruse në disa rajone të Ukrainës.

Sulmet e reja erdhën një ditë pasi Gjermania dhe Shtetet e Bashkuara vendosën të dërgojnë tanket e tyre në Ukrainë, 11 muaj pas fillimit të luftës, raportoi Associated Press të enjten.