Botë

SHBA-ja shpejt mund t'i dërgojë “Patriotët” në Ukrainë

 

Administrata Biden po finalizon planin për të dërguar sistemin raketor të mbrojtjes “Patriot” në Ukrainë dhe mund ta bëjë të ditur këtë javë atë, kanë thënë dy zyrtarë.

Plani i Pentagonit duhet të aprovohet nga Sekretari i Mbrojtjes Lloyd Austin para se të dërgohet te presidenti Joe Biden për nënshkrim, raportoi CNN.