Botë

Sulm me thikë në Gjermani, vritet një nxënëse e një tjetër plagoset

Foto: DPA
 

Një vajzë 14-vjeçare ka vdekur ndërkaq një tjetër 13-vjeç ka pësuar lëndime të rënda pasi një burrë i ka sulmuar me thikë derisa po shkonin në shkollë, në Gjermaninë jugore.

Policia ka bërë të ditur se i dyshuari vinte nga një strehimore refugjatësh në fshatin Illerkirchberg të hënën në mëngjes dhe ka sulmuar nxënëset, raportoi BBC-ja.