Botë

Zelensky takohet dhe nderon ukrainasit e liruar nga Rusia

FOTO: AP
 

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, është takuar dhe ka nderuar me medalje të burgosurit ukrainas që janë kthyer nga burgjet ruse si pjesë e shkëmbimit të të burgosurve.

Presidenti ukrainas ka thënë se duhet të kthehen në vendlindje të gjithë heronjtë e kapur nga armiku dhe ata që janë dëbuar drejt Rusisë dhe qyteteve të pushtuara ukrainase.