Botë

Kadyrovi pranon se ka humbur shumë luftëtarë çeçenë në Ukrainë

 

Në një deklaratë të rrallë për situatën në frontin në Ukrainë, lideri çeçen Ramzan Kadyrov pranon se ka pasur humbje të mëdha në radhët e tij pas një sulmi artilerie nga ushtria ukrainase, shkruan Reuters.

"Në fillim të kësaj jave, një nga njësitë çeçene u granatua në rajonin Kherson. 23 luftëtarë u vranë dhe 58 u plagosen", ka thënë Kadyrov.