Botë

Ukraina thotë se sulme vdekjeprurëse po e godasin Zaporizhzhian

 

Sulmet vdekjeprurëse me raketa në Zaporizhzhia janë pasuar nga një tjetër sulm në qytetin ukrainas, thanë zyrtarët lokalë të enjten.

Bombardimi i supozuar erdhi disa orë pasi sulmet me raketa para agimit në qytetin jugor të Ukrainës lanë një person të vdekur dhe shtatë të plagosur, duke përfshirë një vajzë 3-vjeçare, shkruan CNN-i.