Botë

Rusia pretendon se i ka mobilizuar 200 mijë trupa për luftë në Ukrainë

Foto: Ilustrim
 

Ministri rus i Mbrojtjes, Sergei Shoigu, deklaroi të martën, se deri më tani shteti ka arritur t'i mobilizojë 200 mijë trupa, për t'i çuar në frontet e luftës në Ukrainë.

Siç raportojnë mediat e huaja të martën, Shoigu tha se zyrtarët rusë janë udhëzuar për t'iu siguruar veshje dhe pajisje të nevojshme të rekrutuarve.