Botë

26 të vdekur nga përmbytja e rimorkios së traktorit në Indi

Foto: AP
 

Rreth 26 persona kanë vdekur në Indi, si pasojë e përmbytjes së rimorkios së një traktori që po mbante 40 persona, shumica prej të cilëve ishin gra dhe fëmijë, shkroi të dielën “Al Jazeera”.

Rimorkio e cila po i transportonte besimtarët hindus, ka rënë në një pellg në Ghatamput të qytetit Kanpur në veri të Indisë.