Botë

Bideni premton rikuperimin e çdo gjëje të humbur nga uragani: Nga vetura tek unaza e martesës

Foto: AP
 

Presidenti amerikan, Joe Biden, ka thënë të enjten se qeveria e tij do t’i mbulojë shpenzimet e plota për pastrimin e mbeturinave dhe përpjekjet e kërkim-shpëtimit në Florida.

Ai shtoi se administrata e tij do të mbulojë shumicën e kostove për rindërtimin e shkollave dhe infrastrukturës tjetër publike të dëmtuar nga uragani Ian i cili goditi këtë zonë të mërkurën pasdite, raportoi BBC-ja të enjten.