Botë

Suedia gjen rrjedhje të re në tubacionin rus të gazit

 

Suedia ka gjetur një rrjedhje të re në një tubacion të madh nënujor që transporton gaz natyror rus në BE, duke e bërë atë të katërtin e zbuluar këtë javë.

Danimarka dhe Suedia raportuan më herët rrjedhje gazi në tubacionit Nord Stream 1 dhe 2, duke paralajmëruar autoritetet për mundësinë e një sulmi të qëllimshëm, shkruan BBC-ja të enjten.