Botë

Serbia e nderon me Urdhrin më të lartë sfiduesin e Bashkimit Evropian

 

Presidenti serb Aleksander Vuçiq e nderoi me Urdhrin më të lartë të Serbisë kryeministrin e Hungarisë, Viktor Orban, për meritë të jashtëzakonshme në zhvillimin dhe forcimin e bashkëpunimit paqësor dhe marrëdhënieve miqësore ndërmjet dy shteteve të premten, raporton Tanjug.

Vuçiqi e ka konsideruar si mik të madh sfiduesin e Bashkimit Evropian, Orban, siç ishte konsideruar në një analizë të përditshmes gjermane, "Der Spiegel", më parë.