Botë

Dënohet me burgim të përjetshëm anëtari i bandës “Beatles” të IS-it

 

Një militant i grupit të Shtetit Islamik nga Britania e Madhe, i njohur si “Beatles”, është dënuar me burgim të përjetshëm nga një gjykatë amerikane për përfshirjen e tij në një celulë terroriste.

El Shafee Elsheikh, 34 vjeç, u dënua në prill është shpallur fajtor për pengmarrje dhe komplot për vrasjen e qytetarëve amerikanë dhe mbështetje të një organizate terroriste.