Botë

Pesë të vrarë nga një shpërthim në Ekuador

 

Të paktën pesë persona u vranë, 15 u plagosën dhe të tjerë u zhdukën në qytetin port ekuadorian të Guayaquil nga të shtënat dhe një shpërthim, njoftuan sot autoritetet e vendit.

Prokuroria e Ekuadorit njoftoi në Twitter se po mbledhin prova për të përcaktuar shkakun dhe motivin e sulmit në lagjen Cristo del Consuelo në qytetin e Guayaquil.