Botë

Një i vdekur dhe 17 të lënduar pas shembjes së një skene festivali në Spanjë

 

Një person ka humbur jetën dhe të paktën 17 të tjerë janë lënduar kur erërat e forta shkaktuan shembjen e një pjese të skenës në një festival muzikor vallëzimi pranë qytetit spanjoll të Valencias, mëngjesin e së shtunës, thanë shërbimet rajonale të urgjencës.

Aksidenti ndodhi në Festivalin Medusa, një festival i madh i muzikës elektronike i cili mbahet për gjashtë ditë në qytetin bregdetar lindor të Cullera, në jug të Valencias, raportoi Reuters të shtunën.