Botë

Salman Rushdie në ventilator dhe i paaftë për të folur, thotë agjenti i tij

 

Agjenti i shkrimtarit, Salman Rushdie, Andreë Wylie, ka thënë se "lajmet nuk janë të mira" pasi autori u godit me thikë në një ngjarje në New York.

Ai u sulmua në skenë dhe tani është në një ventilator dhe nuk mund të flasë, tha Wylie në një deklaratë, duke shtuar se autori, 75 vjeç, mund të humbasë njërin sy, raportoi BBC të shtunën.