Botë

Vriten 17 ushtarë dhe katër civilë nga luftëtarë të armatosur në Mali

Vriten 17 ushtarë dhe katër civilë nga luftëtarë të armatosur në Mali
Foto: AP
 

17 ushtarë të Malit dhe katër civilë janë vrarë gjatë në një sulm të ndodhur gjatë fundjavës në jug të vendit, ka njoftuar ushtria e Malit, shkroi të hënën “Al Jazeera”.

Viktimat dyshohet se janë vrarë nga luftëtarët e armatosur me një lidhje të dyshuar me grupin ISIL.