Botë

Putini dhe Erdogani takohen sërish

Foto: AP/ Arkiv
 

Presidenti rus, Vladimir Putin do të takohet më 5 gusht me homologun e tij turk, Recep Tayyip Erdogan, në vendin turistik Soçi, në Detin e Zi.

Ky është takimi i dytë mes tyre në më pak se një muaj. Ata u takuan më 18 korrik.